11 TAISYKLIŲ, KAIP PAGAMINTI GERĄ KOMPOSTĄ

1.Kompostuojamos medžiagos niekada nepilti į duobę, nes ji negaus oro. Kompostas be oro- tai puvimas ir smarvė.

2.Nekompostuoti į uždaras talpas, nes trūks gryno oro.

3.Nekrauti komposto ant kieto akmeninio arba betoninio pagrindo. Kompostui reikia sąlyčio su žeme, kad galėtų migruoti dirvos mikroorganizmai.

4.Stambios medžiagos (20 cm ilgio) turi būti apatiniame sluoksnyje. Ant jų kraunami smulkesni komponentai. Nupjauta žolė paskleidžiama tik susmulkinta ir apvytinta, nes kitaip gali pradėti pūti.

5.Komposto brendimui paskatinti ant atskirų sluoksnių barstoma daržo žemės, komposto, sapropelio. Negalima pilti kalcio salietros, nes ji naikina mikroorganizmus. Biologinė gyvybė atsinaujina labai lėtai.

6.Virtuvės atliekas naudinga pridengti dirvos arba maltų mineralinių uolienų sluoksniu.

7.Saugoti kompostą nuo visiško išdžiūvimo! Mikroorganizmams reikia drėgmės.

8.Negalima komposto krūvos perlaistyti, nes pradeda trūkti oro, masė pūva ir pasmirsta.

9.Svogūnų lukštai, laiškai, kavos ir arbatos tirščiai – idealus maistas sliekams. Šalia komposto krūvos labai tinka auginti flioksus ir šeivamedžius.

10.Maišant žalius ir sumedėjusius komponentus (gyvulinės atliekos) galima pasiekti tinkamą anglies ir azoto santykį (C: N). Geriausias – 25 – 35:1.

11.Sukrautą krūvą pridengti lapais, šienu, šiaudais, džiuto maišais, kad krūva greičiau įkaistų ir būtų išvengta azoto nuostolių.

Related Post

  • Article By :

  • Ką daryti jei Margalapės veigelės lapai žali?

    Dažniausiai margalapiai augalai būna įskiepyti, o tai reiškia, kad margalapis stiebas tikrąja to žodžio prasme yra prijungtas prie tvirtų šakniastiebių. […]

  • Fitoncidiniai augalai: Kas tai?

    Fitoncidiniai augalai Tai tokie augalai, kurie turi fitoncidinių medžiagų, galinčių sunaikinti ligų užkratus, atbaidyti ar pražudyti kenkėjus. Tuose augaluose yra […]

  • SAPROPELIS: Viskas ką būtina žinoti

    Tai stovinčių vandenų – pelkių, tvenkinių, kūdrų mikroorganizmų, žolių, žuvų liekanos, nugrimzdusios į dugną. Jos kaupiasi kasmet, sudaro sluoksnius ir […]

  • sėjomaina Pagrindinės daržovių grupės Sėjomainos Planui

    Sėjomainos planas, tai nepamainomas sodininko/daržininko pagalbininkas, siekiant užtikrinti pastovų ir didelį daržo derlių.Tačiau tik pradedančiam daržininkui dažnai neaišku kokias daržoves […]