Ar būtina lysves sukasinėti iš anksto

Kitais metais esu numatęs plotelį, kuriame kartu su vyru žadame auginti daržoves. Ar lysves sukasti iš anksto, ar prieš sodinant daržves?

O kam laukti kitų metų? Lietuviu patarlė byloje “ką gali atlikti tuoj, nesakyk rytoi”. Galite jau dabar susikasti lysves ir dirvą. Kuo ilgiau ir geriau išdirbama žemė, kurioje auginsite daržoves – tuo geresnio derliaus galite tikėtis. Galite pradėti nuo paprastų dalykų, tokių kaip pupos ar žirniai, moliūgai ir kita. Pirmiausia išraukite žoles, ant lysvių paskleiskite 10-13 cm organinių medžiagų, Galite naudoti kompostą, susistovėjusį mėšlą, susistovėjusius lapus ar kitokias medžiagas. Jas sukaskite ir jau šiais metais galite drąsiai pradėti eksperimentuoti ir tikrinti savo dirvos kokybę. Tai suteiks vertingos informacijos ir patirties kitiems metams. Na o rudens pradžioje, rugpjūčio viduryje dar galite pasodinti vėlyvąsias, vėsesnį orą mėgstančias daržoves. Sėkite salotas, ridikėlius, špinatus ir šparagines kultūras. Tai ne tik duos naudos, bet ir dirvą padarys turtingesnę, su daugiau bio-įvairovės.

Tarp daržovių paskleiskite oraninių medžiagų. 5-8 cm mulčo neleidžia augti piktžolėms ir sulaiko drėgmę. Sezono pabaigoje paviršiuje esantį mulčo sluoksnį įkaskite į dirvą ir ant divos paviršiaus paskleiskite dar vieną mulčo sluoksnį. Taip darykite kiekvienais metais, ir po kiek laiko jūsų dirva bus labai derlinga, gerai augs daržovės. Jei nuspręsite nesodinti rugpjūčio mėnesį, ant lysvių paskleiskite mulčo ir palikite. Kitą pavasarį mulčą sukaskite ir pradėkite sėjos sezoną.

 
RU

ENG

Related Post