Lietuvoje, kaip rašyta anksčiau, birželio mėnesi jeigu ir atšąla, tai tik mėnesio pirmą dešimtadienj, blogiausiu atveju — iki vidurio. Paskui prasideda vasaros šiluma, pražysta pievų, laukų, miško aikščių žolės, žydi krūmai, medžiai. Bitėms prasideda produktyviausias medunešis — didysis medunešis, o kai kuriuose rajonuose jis jau prasidėjo. Šiuo laikotarpiu baigia suklestėti ir bičių šeima. Motinos deda nuo 1500 iki 2000 kiaušinių per parą, bičių šeima laipsniškai stiprėja.
Rūpestingi bitininkai šiuo karštu laiku nesėdi sudėję rankas. Jie daro viską, siekdami sudaryti geriausias sąlygas bitėms, kad jos prineštų kuo daugiau medaus. Bitės vežamos prie medingųjų augalų. Dėl to bitėms reikia trumpiau skristi ir didėja jų produktyvumas. Aviliai statomi pavėsyje, kad jie neperkaistų ir bitėms nereikėtų eikvoti jėgų savo lizdų vėdinimui ir aušinimui. Stiprinant bičių šeimą ir didinant jų darbingumą labai svarbu laiku išplėsti lizdus, sukomplektuoti juose korius, kuriuose nebuvo perų, arba įdėti rėmus su dirbtiniais koriais. Dėl to padaugėja darbininkių bičių ir jos surenka daugiau medaus, atitraukiamos nuo spietimo.
Įvairių sistemų aviliuose lizdai plečiami įvairiai. Jeigu daugiaaukščiame,avilyje šeimai ankšta dviejuose aukštuose, tai ant antro aukšto statomas trečias. Tada iš antro aukšto į trečią perkeliami du trys rėmai su perais, o jų vietoje dedami rėmai su dirbtiniais koriais. Jeigu šeimos veikla suaktyvėjo ir daugiau kaip penki nauji rėmai užpildyti perais, tai prieš didijį meduneši šiai šeimai statomas ketvirtas aukštas su švariais sausais koriais, tarp jų ir su traninėmis akelėmis. Bitės maksimaliai apkraunamos medaus rinkimu, korių siuvimu ir remontu. Ir dėl to kai kurių bičių šeimų spietimo instinktas užgesta ir jos sėkmingai pradeda didijį medunešj. O šeimose, kurios spiečia kasmet, spietimo instinktas nenurimsta.
Ant korių jos daro dideles akelesdubenėlius, kurios vėliau virsta motininėmis akelėmis.
Ruošiamasi spiesti. Atsiranda kurios blogai siuva korius, nenoriai skrenda į lauką ir kekėmis kabo po prie laku. Kai kurie pradedantys bitininkai mėgėjai nuplėšia motinines akeles, kad bitės nespiestų. O bitės jas vėl daro. Vadinasi, nuplėšti motinines akeles bereikalingas darbas, taip nugalėti spietimo instinktą neįmanoma. Geriausia užbaigti spietimą prieš prasidedant didžiajam medunešiui. Kad spiečius neišskristų, reikia formuoti šeimeles.
Tuo tikslu iš anksto paruoštą ir bityną atvežtą avilį įdedami du trys rėmai su uždengtais su-[the_ad id=”2059″]brendusiais perais ir darbininkėmis bitėmis. Tokie rėmai imami iš stiprių šeimų ir tiktai po vieną. Greta rėmų su perais dedamas rėmas su medumi ir duona. Šeimelei duodama uždengta motininė akelė arba jauna motina. Motinai susiporavus su tranu šeimelė sustiprinama rėmais su uždengtais perais skaičiuojant taip, kad iki didžiojo medunešio pradžios šeima sustiprėtų iki 8-9 rėmų. O jeigu bitininkas nenori plėsti bityno, tai iki didžiojo medunešio pradžios šeimelė prijungiama prie motininės šeimos, nereikalinga motina pašalinama ir gaunama medų nešanti šeima.
Apytikriai taip daro ir kai kurie bitininkai. Jie spietimo instinktą slopina perstatydami spiečiančios šeimos avilį į nespiečiančios vietą, o nespiečiančios — į spiečiančios vietą. Dėl to nespiečiančios šeimos darbininkės bitės patenka spiečiančios šeimos avilį ir įtraukia pastarąsias į darbą, tuo pačiu atitraukia nuo spietimo. Tokį veiksmą — spiečiančią šeimą perkelia spietimo padėtį. Spiečiui išskridus, šeimos avilį nuneša šalį, į šią vietą stato naują avilį su sausais ir dirbtiniais koriais. į šį avilį įdedami 2-3 rėmai su perais iš motininio avilio ir vakare čia suleidžiamas spiečius pro laką arba bitės išpilamos ant rėmų.
Spiečius neišskrenda, ir į čia sulekia motininės šeimos darbininės bitės. Pasidaro stipri medų nešanti šeima. Motininėje šeimoje paliekama viena motininė akelė. Kai išsirita jauna motina, apsivaisina ir ima dėti kiaušinius, ši šeima prijungiama prie silpnos šeimos arba paliekama bitynui plėsti.
Visi šie ir kiti spietimo slopinimo veiksmai padeda stiprinti bičių šeimas ir paruošti jas didžiajam medunešiui. Birželio mėnesį suneštas žiedų, medus yra tinkamiausias bitėms maitinti žiemą. Todėl šį mėnesį medaus ir duonos pripildyti koriai išimami iš avilių ir laikomi sandėlyje. Daugelis bitininkų mėnesį formuoja nukleusus, kuriuose augina jaunas veislines motinas, kuriomis paskui keičia senas. Nukleuso formavimo motinoms auginti technika yra tokia pat kaip ir norint išvengti spietimo. Tie, kas žiemą numato daryti avilius, birželio mėnesį ruošia ir džiovina lentas ir kitą medžiagą.