Kaip išauginti didelį pupų derlių

Pupos sėjamos sėklomis arba sodinamos daigais. Ruošiant daigus sėklos pasėjamos į puveninius puodelius prieš 30-35 dienas iki daigų perkėlimo į dirvą. Tai paspartina pupų nokimą. Prieš sėją sėklos parą pamirkomos vandenyje.

Pupos sodinamos saulėtoje vietoje. Lysvėje galima sodinti vieną arba dvi eiles, atstumas tarp eilių turėtų būti – 40-45 cm, tarpai tarp augalų eilėse – 12 cm, į žemę įleidžiamos 5-6 cm.

Pupos – nereiklus augalas, gali augti ir nederlingoje dirvoje, bet derlius bus žymiai didesnis patręšus organinėmis trąšomis – 3-4 kg/m2.

Pasėjus lysvėje, pupos sudygsta 5-6 dieną, net jeigu dirvos temperatūra žemesnė nei 10 °C. Praėjus 10-12 dienų po sudygimo, augalai tręšiami: 10-yje l vandens išmaišoma 0,5l srutų ir 1 šaukštas karbamido. Vienam augalui pilama 0,5 1 skiedinio.

Iki žydėjimo pupos beveik nelaistomos, tačiau jeigu ilgai nelyja, palaistyti reikėtų. Pupoms žydint ir brandinant ankštis laistoma 2 kartus per savaitę – 10-15 l/m2.

Pupas galima skinti ir neprinokusias. Jas galima vartoti žalias ir virtas. Ilgam laikymui tinka vaškinės brandos arba visiškai prinokusios pupos.

Related Post

  • Article By :

  • GYVATVORIŲ GENĖJIMAS

    Kad medžiai ir krūmai išlaikytų gražią, jiems būdingą formą, gausiai žydėtų ir vešliai lapotų, daugelį metų būtų gyvybingi ir puošnūs, […]

  • Aktinidijų derliaus nuėmimas, laikymas ir perdirbimas

    Uogų skynimas. Margalapių aktinidijų uogos Lietuvoje noksta nuo liepos pabaigos iki rugsėjo vidurio. Nokdamos tamsėja, minkštėja ir tampa malonaus saldžiarūgščio […]

  • Pomidorų sėklų auginimas

    Sėkliniai pomidorai auginami taip pat, kaip ir maistui. Atrenkant sėklinius augalus, stengiamasi gerinti veislę bei stiprinti vertingas ūkines savybes: ankstyvumą, […]

  • Graužikai: Kuo skiriasi ir kaip naikinti

    Jie padaro labai daug nuostolių soduose, daržuose, gėlynuose, daržinėse, sandėliuose, aruoduose. Senovės Egipto turtas ir didybė buvo grūdai. Juos laikydavo […]