Kieme auga grybai. Ar tai blogai?

 

Dirvoje prie krūmų, augalų ir pakampėse pradėjo augti įvairūs grybai. Ar tai yra blogai? Ar turėčiau imtis kokių nors veiksmų?

 

Grybai auga, nes dirvoje yra daug mineralinių ir organinių medžiagų, tačiau nesijaudinkite, jie jūsų augalams ir dirvai nepakenks. Tai normalu, nereikia dėl to sukti galvos. Dirvą aplink grybus galite pragriebliuoti, kad ją pasiektų saulė ir oras, taip jie sunyks. Be to grybų augimas dažniausiai siejamas su simbioziniais ryšiais tarp augalų, mikrofloros ir pačių grybų, kas rodo, kad dirva yra gera ir derlinga. Tik reiktų labiau atkreipti dėmesį, jei auginate mažus vaikus, kad jie per klaidą tų grybų (šungrybių) neparagautų, nes gali apsinuodyti. Taip pat dažniau pjaukite veją/žolę, nes grybai daugiau auga esant didesnei žolei, kuri sulaiko daugiau drėgmės ir užstoja tiesioginius saulės spindulius. Yra pirkti ir priemonių, kurios naikina tiek grybieną ir samanas, tačiau tai yra daugiau dėl estetikos. Mes nerekomenduojame naudoti chemiją sode, jei to išties nereikia, tačiau tai renkasi pats sodo/ūkio šeimininkas. 

Kita vertus, jei turite daugiau ploto, galima net paeksperimentuoti ir užsiauginti valgomų grybų savo sodo pakraštyje. Tam prireikia kelerių metų ir ne visada pavyksta, tačiau tie kas mėgsta grybus, gali savo sode turėti dar vieną ir netradicišką, valgomą daiktą . 

Tie kas savo kiemą yra apsitvėrę pušelėmis, gali labai nesunkiai užsisėti kazlėkų ir duoda didelį derlių. 

 

 

Related Post