Totorinis klevas — Acer tataricum L.
Klevinių šeima — Aceraceae Juss.
Pietryčių Europoje bei Pietvakarių Azijoje paplitęs aukštas krūmas arba medelis iki 4-5 m, kartais 8–10 m aukščio, tankia plačia laja. Šakos pilkos, ūgliai rusvi, plaukuoti. Lapai priešiniai, pailgai arba plačiai kiaušiniški, nelygiai pjūkliškais pakraščiais, ištisiniai arba su dviem neryškiomis skiautėmis, 6-10 cm ilgio. Rudenį lapai pagelsta. Žiedai medingi, smulkūs, žalsvai balti, žydi gegužės pabaigoje — birželio pradžioje. Vaisiai — 3-4 cm ilgio sparnavaisiai, smailiu kampu susijungę po du. Prinoksta rugpjūčio – rugsėjo mėnesį.
Dirvai nereiklus, tik nemėgsta sunkių užmirkstančių priemolių ir molių. Gali augti tiek saulėje, tiek pavėsyje. Atsparus žiemai, užterštam orui, ligoms ir kenkėjams.
Gerai pakelia karpymą, tinka vidutinio aukščio ir aukštoms taisyklingoms gyvatvorėms bei žaliosioms sienoms.
Totorinio klevo ginalinis porüšis (ginalinis klevas) — Acer tataricum L. ssp. ginnala (Maxim.) Wesm. (Acer ginnala Maxim.)
Klevinių šeima — Aceraceae Juss.
Savaime auga Rytų Azijoje. Kiek mažesnis už totorinį klevą, nuo jo skiriasi tamsiai žaliais, smulkesniais (4-8 cm ilgio), ryškiai triskiaučiais lapais. Rudenį lapai parausta, Vaisiai taip pat rausvi. Šiek tiek reiklesnis drėgmei, dirvožemiui ir apšvietimui už totorinį klevą, bet auga greičiau. Taip pat tinka vidutinio aukščio ir aukštoms taisyklingoms gyvatvorėms bei žaliosioms sienoms.
Kadangi ir totorinis, ir ginalinis klevas gana dažni Lietuvos želdynuose, nereti jų hibridai, panašūs į abu šiuos klevus.
Trakinis klevas – Acer campestre L.
Klevinių šeima — Aceraceae Juss.
Iš Vidurio bei Pietų Europos, Vakarų Azijos kilęs 7–15 m aukščio medis arba 5-8 m aukščio krūmas. Laja tanki, rutuliška. Žievė stora, dažnai su kamštiniu sluoksniu. Lapai standūs, pilkšvai tamsiai žali, priešiniai, ilgakočiai, 5-10 cm ilgio ir beveik tokio pat pločio, su 3 ar 5 bukomis skiautėmis. Žiedai gelsvai žali, smulkūs, susitelkę skėtiškose kekėse. Žydi gegužės mėnesį.
Sparnavaisiai užsimezga retai. Jie rausvi, plokšti, susijungę viena linija.
Pakenčia įvairias dirvas, išskyrus sunkius nelaidžius molius, atsparus žiemai, ligoms ir kenkėjams. Pavėsyje dažniau auga krūmu, o saulėje — medeliu. Ilgaamžis, auga lėtai. Tinka aukštoms karpomoms gyvatvorėmis ir žaliosioms sienoms.