Kodėl šakniavaisinės daržovės auga sunkiai

Kodėl man nepavyksta užauginti gero šakniavaisinių daržovių derliaus?

Šakniavaisinėms daržovėms, kaip ir visoms kitoms, kad gerai augtų, reikalinga drėgna dirva ir daug saulės. Daržovės blogai auga, jei dirva skurdi, trūksta mineralinių medžiagų, vandens ir nepakanka saulės. Jei pakeltos lysvės gauna daug saulės, galite auginti morkas, svogūnus ir burokėlius. Jei po pietų jūsų lysvės yra šešėlyje, joje tinka auginti salotas ar špinatus. Pagerinkite dirvą paskleisdami ant jos 10-13cm sluoksnį komposto arba įkaskite jį į 20-25cm gylį. Naudokite seną kompostą, supuvusius lapus, durpes ar susistovėjusį gyvulių mėšlą.

Gali būti, kad jūsų dirva yra labai molinga. Tokiu atveju papildykite ją organinėmis medžiagomis ir smėliu. Kiek įmanoma giliau ir geriau supurenkite dirvą, kad šaknys galėtų skverbtis žemyn 20-25cm. Organinės medžiagos sulaiko drėgmę ir irdamos suteikia maistinių medžiagų. Dirva pastoviai turi būti drėgna, todėl daržoves laistykite kas savaitę. Geriausiai tai daryti gausiai, kad šaknys gautų tikrai daug vandens, bet tai daryti reikia retai. (dažniausiai kartą/du per savaitę).

Pats papraščiausias būdas įsitikinti ar netrūksta vandens, geriausiai tiesiog pakasti šiek tiek žemės ir pažiūrėti. Jei viršutinė dirva sausa ~2cm į gylį – laikas laistyti.

Related Post

  • Article By :