Kokia žemė geriausia šiltnamiui?

Geriausia velėninė žemė – vidutinis priesmėlis.

Daigams auginti skirtą žemę, išrinkus šaknis, reikia sudėti į polietileninį maišelį, sudrėkinti ir padėti balkone.

Velėninėje žemėje yra daug organinių medžiagų, ji nerūgšti, tačiau sunki, nepuri, todėl į ją dedama pjuvenų -7 dalys žemės ir 2 dalys pjuvenų.

Durpės – tai labai švari, lengva, gerai sugerianti vandenį žemė. 1 kibirui durpių reikia pridėti 1-2 šaukštus degtų kalkių arba dolomitmilčių. Kalkes ir dolomitmilčius galima pakeisti 1 stikline medienos pelenų. Po to durpes supilti į polietileninį maišelį ir palaistyti tokiu skiediniu: trijuose litruose vandens ištirpinti pusę šaukštelio mėlynojo akmenėlio (vario sulfato) ir 1 stiklinę srutų. Skiedinys pilamas lėtai, kad gerai įsigertų į durpes.

Šlapių arba labai sausų durpių negalima laikyti polietileniniuose maišeliuose, nes žūva daug naudingų mikroorganizmų. Durpės turi būti normaliai drėgnos.

Puveninė žemė – derlingiausia, turi daug organinių medžiagų, susidarančių pūvant mėšlui arba augalams. Daržovėms jos reikia 5–8 kg/m2. Sukasant žemę, ji įterpiama 15 cm gyliu.

Smulkios pjuvenos ir smulkios drožlės sudrėkinamos karbamido skiediniu. 2-3 litruose vandens ištirpinama 2 šaukštai karbamido ir šiuo tirpalu apipilama 10 kg pjuvenų. Po 2 valandų suberiama 1 stiklinė pelenų, – taip pat galima dolomitmilčių arba kreidos, – viskas gerai sumaišoma, sudedama į polietileninį maišelį ir padedama šiltoje patalpoje.

Priesmėlingų, durpingų, molingų arba smėlingų dirvožemių purumui pagerinti pjuvenų beriama 4–5 kg/m2. Esant puresnei dirvai geriau vystosi augalų šaknų sistema.

Smėlio beriama po 2-3 kg/m2. Geriausia imti stambiagrūdị upės smėlį. Jeigu smėlis imamas iš karjerų, jį būtina perplauti.

Related Post

  • Article By :

  • Kaip apsaugoti braškes nuo netikėtų šalnų?

      Ką galima padaryti, kad apsaugoti braškes nuo pavasarinių šalnų? Ar to reikia?   Šąlant susidarantys kristalai pažeidžia augalų ląsteles, […]

  • RŪPESTINGAS POŽIŪRIS Į DIRVĄ

    Žodžiai apie rūpestingą požiūrį į dirvą skamba nuvalkiotai ir kasdieniškai. O kas prieš? Ir vis dėlto… Mes sudeginam liūto dalį […]

  • Ar savo komposte galiu auginti augalus?

      Ar galiu paties paruoštame komposte auginti augalus?   Priklausomai nuo atliekų, kurios buvo metamos į komposto krūvą, jame azoto, […]

  • Daržovių sėjomaina

    Ką reikia žinoti apie sėjomainą?   Daržininkaujant reikia suprasti, kad sėjomaina yra nepaprastai svarbi. Ypatingai tai liečia gūžinius kopūstus, brokolius […]