Naminių augalų laikymo pradžiamokslis

Namie auginami augalai nyksta. Ar gali būti, kad juos per daug laistau?

Pasistenkite, akd žemės būtų drėgnos, bet ne išdžiuvę ir nepermirkę. Kai laistote, stebėkite, kad vanduo sudrėkintų žemes, o ne tik ištekėtų pro vazono apačią. Palaistykite gausiai, palaukite, kol vandens perteklius nutekės į lėkštelę, kurioje stovi vazonas, po kelių minučių vandenį iš lėkštės išpilkite. Aktyviuoju augimo laikotarpiu – paprastai vasarą ir pavasarį – augalams reikia daugiau vandens. Taip pat daugiau vandens reikia, jei jie auga šviesoje ar šiltoje vietoje, tad įpraskite stebėti, kada reikia laistyti.

Augalus, augančius dideliuose vazonuose, reikia laistyti rečiau nei augančius mažuose, nes iš žemių greičiau išgaruoja vanduo. Namuose augantiems augalams kenkia ir per didelis kiekis trąšų. Perskaitykite instrukcijas ant trašų pakelio ir jų laikykitės, taip pat mažiau tręškite žiemos mėnesiais, kai suletėja augalų augimas. Dauguma augalų ištveria maistingųjų medžiagų trūkumą, tačiau ilgą laiką nepersodinant ir netręšiant, atsiranda požymiai, rodantys, kad augalams jų trūksta.

Apžiūrėkite, ar ant augalų nėra paprastųjų voratinklinių erikių. Jas sunku pastebėti, tačiau jei džiūsta lapai, rūpestingai apžiūrėkite apatines jų puses. Kartą ar du per savaitę augalus nuplaukite šiltu vandeniu, kartu pašalinsite ir erkutes.

Drėgmę palaikyti galima aplink augalus padėjus akmenukų ar žvirgždo.

Kita kambarinių augalų bėda – skydamariai. Jie atrodo, kaip rudi rutulėliai, prilipę prie augalų stiebų. Žiemos metu juos lengvai nuimsite užkabinę nagu. Augalus palikite gerai apšviestoje patalpoje.

Kartais kambarinių augalų vazonai būna per ankšti, todėl jie gali vysti ir prastai atrodyti. Jei augalus reikia persodinti, pasistenkite parinkti panašias žemes, taip pat geriau persodinti į šiek tiek didesnį, o ne ženkliai didesnį vazoną.

Related Post

  • Article By :