Pievos priežiūra pradedantiesiems
Pati didžiausia klaida, kurią daro pradedantieji yra manymas, kad veja nereikalauja priežiūros. „Pasėjau ir užmiršau ir tik kartą per savaitę ar dvi nupjaunu.“
Geros pievelės priežiūra susidaro:
- Reguliarus tręšimas;
- Tinkamas laistymas;
- Reguliarus pjovimas;
- Ir žinoma kantrybė J .
Tanki, sveika pievelė neleidžia augti piktžolėms, tačiau tam reikia įdėti darbo. Pievelę laistykite vieną du kartus per savaitę, priklausomai nuo oro sąlygų. Geriau palaistyti gausiai, kad vanduo įsiskverbtų kuo giliau, o ne kasdien supurkšti. Nes laistant kasdien, vejos šaknynas neina giliau į dirvą, o laikosi paviršiuje, todėl esant karštiem oram greitai išdžiūna ir veja išdega. Be to nelaistyti vakare, nes vanduo nesusigeria ir šlapios šaknys gali pradėti pūti.
Per savaitę pievelei reikia maždaug 2,5 cm vandens. Jis apskaičiuojamas pastačius stiklinę vandens toje vietoje, kai pajungiate purkštukus laistyti vejai. Kai puodelyje prisipildo 2,5 cm vandens – žinosite, kad laistyti užtenka.
Jei pievelėje auga piktžolės, galima naudoti „naikink ir maitink“ tipo produktais arba piktžoles galite paprasčiausiai iškasti, o tuščius plotus užsėti. Pjaukite taip dažnai, kiek reikia, kad pievelė būtų maždaug 5cm aukščio. Pagrindinė taisyklė – vienu metu nenupjauti daugiau kaip vieną trečdalį aukščio. Kai žolė yra 8 cm aukščio, nupjaukite per kartą ne daugiau kaip 2 cm. Pavasarį, kai auga labai greitai, gali tekti pjauti dažniau kaip kartą į savaitę. Ypač tada, kai žolės velėna nėra susiformavusi ir yra pažeidžiama. Tai būna pirmaisiais metais arba dažniausiai 2-4 pjovimus. Vėliau nespėsite pastebėti, kaip veja taps vientisa, tvirta ir atspari.