Sveikalapis karklas “Hakuro Nishiki” — Salix integra “Hakuro Nishiki

Sveikalapis karklas “Hakuro Nishiki” — Salix integra “Hakuro Nishiki

Gluosninių šeima — Salicaceae Mirb.

Tik 1979 metais introdukuotas į Vakarų Europą iš Japonijos, greitai tapo vienu populiariausių krūmų dekoratyviniuose želdynuose. Gana panašus į purpurifinį karklą, tik paprastai neviršija 1,6-2 m aukščio ir pločio. Ūgliai ploni, rusvai raudoni arba Vyšniniai. Lapai lancetiški, 3-8 cm ilgio, ploni, šviesiai žali, gausiai išmarginti baltomis, kartais kiek rausvomis netaisyklingomis dėmėmis ir taškeliais.

Dirvožemiui nereiklus, vešliausiai auga vidutinio derlingumo ir drėgnumo arba drėgnokoje laidžioje, neužmirkusioje dirvoje. Šviesomėgis, bet nuo kaitrios saulės gležni lapai kartais apdega, todėl geriau auginti truputį nuo pietų saulės apsaugotoje vietoje. Žiemai, užterštam orui ir ligoms atsparus, bet dažnai puolamas įvairių kenkėjų.

Tinka laisvoms, taip pat žemoms bei vidutinio aukščio karpomoms dekoratyvinėms gyvatvorėms. Gražūs deriniai su purpurinio karklo kultivaru “Gracilis”. Menkiau šakotus sodinukus galima genėti, paliekant vieną stiebą — taip išauginamas originalus mažas medelis.

Related Post