Vaismedžiai genimi siekiant paskatinti vaisių užsimezgimą, todėl tai visai kitoks genėjimas nei dekoratyvių medelių. „Pagrindinės šakos“ metodas geriausiai tinka obelims. Genėti pradedama nuo centrinės šakos, kai ji tampa pakankamai stipri, leidžiama suformuoti keletą viršūnių. Taip medžiui padedama išlaikyti vaisius. Ilgainiui jūs norėsite medį pažeminti, nes taip lengviau nuskinti obuolius, be to, centrinę medžio dalį lengviau pasieks saulės spinduliai ir oras. Genėti pradėkite praėjus šalčiams, tačiau kol dar orai nėra visai šilti.
Tai metas, kai sode nėra darbų ir turite pakankamai laiko apgenėti medžius. Tuomet medžiai yra ramybės būsenoje, nėra lapų, tad nesunku nuspręsti, kurias šakas nupjauti, o kurias palikti. Pirmiausia reikia nugenėti pažeistas, aplūžusias ir sergančias šakas. Paskui nupjaukite besiliečiančias šakas. Atlikę šiuos darbus, medžius apžiūrėkite iš visų pusių ir genėkite pagal „Pagrindinės Šakos“ metodą. Jei pašalinsite daug šakų, pavasarį pasirodys daug atžalų. Būkite atidūs ir jas taip pat pašalinkite. Kai genite, pjaukite kuo arčiau artimiausios šakos ar kamieno. Nepalikite strampgalių, nes jie taps pažeidžiamomis medžio dalimis, kurios gali privilioti kenkėjus ar susirgti.
Žinokite, kad gausus genėjimas medžiams gali sukelti stresą.
Kasmet reguliariai genimi medžiai yra geros būklės ir duoda didesnį derlių; yra sveikesni, o tai reiškia, kad jais reikia mažiau rūpintis.