Nuo ko reikia pradėti, kuriant sodo dizainą

Nuo ko geriausia pradėti kurti sodo dizainą?

 

Pirmiausia išsimatuokite sklypo plotą ir perkelkite sodo planą ant popieriaus. Tada nuspręskite (nepamirškite įtraukti visus šeimos narius), kurioje vietoje norite auginti medžius, krūmus ir gėles. Apgalvokite, kur būtų patogi ir vizualiai maloni vieta pasisėdėjimuim kur bus sodo elementus jungiantys takeliai. Apsitarkite ar norite įsirengti tvenkinį, pavėsinę, pievelę, kitas sodo puošmenas ar vaikų žaidimų kampelį. Taip pat neatmeskite ir aplink gyvenančių kaimynų ir patvorių, nes įprastai visi krauna tam tikras atliekas kiemo gale. Ar tai nedarkys jūsų sodo vaizdo. Jei taip – turėkite tą omenyje ir pagalvokite ką galite pasodinti, kad užstotų vaizdą.

Pasitikrinkite, kur yra pietinė ir šiaurinė kiemo pusė. Kiek saulės šviesos pasieks kiekvieną kiemo plotą, priklausomai nuo metų laiko (ypatingai karštais vasaros mėnesiais) ir kiek kur kris šešėlio.

Susidarykite savo mėgiamų augalų sarašą ir ką jie mėgsta į vieną sarašą. Atsižvelgdami į jų saulės poreikį, ir savo turimą kiemo planą – pradėkite dėliotis dizaino išdėstymo schemą ant popieriaus.

Daugelis augalų turi aprašus, kuriuose tiksliai nurodomas galutinis aukštis ir plotis; nuspręskite ar jis jums tinka. Jei norite mėgautis pastoviu vaizdu, skirdami tam minimaliai laiko, nusipirkite po tris skirtingų rūšių vienmečius arba daugiamečius augalus ir pasodinkite juos grupėmis. Tai ir atrodo naturaliau ir suteikia kiemui pilnumo.

Plėšykite ir perbraižykite sodo planą ant popieriaus nors ir šimtą kartų, kol visiems nariams tiks. Tai yra nepalyginamai lengviau, nei sode po to ką nors pertvarkyti!

Related Post

 • Kokie augalai auga pastoviame purvyne?

          Mūsų sode yra šaltinėlis, aplink kurį didelis purvynas. Kokie augalai gerai augtų tokioje vietoje?     […]

 • Kamčiatkinis sausmedis

  Lonicera kamtschatica (Sevast.) Pojark. (Syn. Lonicera orientalis Lam. var. longifolia Dipp., Lonicera kesselringii Reg.) Angl. Edible honeysuckle, Edible Bush Honeysuckle, […]

 • Pomidorų Sėjimas Tiesiai į Lysves

  Jei pavasarį neturite laiko ir vietos, neauginkite pomidorų daigų ant palangės. Tikrai neblogų rezultatų galima sulaukti, sėjant juos tiesiai į nuolatinio […]

 • Rabarbarai (Rheum undulatum L.)

  Jų laukinės formos aptinkamos Europos ir Azijos kontinentiniuose rajonuose. Anksčiau rabarbarai buvo žinomi ir vartojami kaip vaistiniai augalai. Kaip daržovė […]