Kada jau galima nebijoti, kad naktį užeis šalna ir augalai apšals?
Pavasario dienoms ilgėjant ir šylant, netgi patyrę daržnininkai gali pagalvoti, kad orai jau pagerėjo ir šalnos nebegręsia. Tačiau būkite labai budrūs, kai klausimas pasisuka ties meteorologiniu reiškiniu. Ypatingai ankstyvą pavasarį, nes kalendorinis pavasaris jau seniai nebeatitinka gamtinio pavasario. Neteisingai pasiruošus ar per anksti ėmėsi veiksmų – net ir patyrę sodininkai rizikuoja visų metų derliumi ar sodo grožiu.
Vienas patikimiausių ir paprasčiausių būdų apsaugoti augalus nuo šalnų ir paspartinti jų dygimą yra padengti dirvą storu mulčo sluoksniu. Jis suvienodina dirvos ir dirvos paviršiaus temperatūrą, todėl staigus temperatūros kritimas nebeturi tokio ženklaus poveikio.
Mulčiavimui puikiai tinka:
- Sudžiuvę žirnių šiaudai;
- Liucernos;
- Pirktas medžių mulčas.
Svarbu pastebėti, kad mulčiuojant ir pastebėjus, kad augalai jau pradėjo augti, reikia padaryti, kad mulčas netrukdytų patiem augalam augti. Augalus galima apsaugoti padarius gaubtelius iš sintetinės plėvelės, kurie skirti ilgoms augalų eilėms dengti. Be to tinka ir tuneliniai šiltnamiai. Juos galima pasidaryti patiems, tačiau daug patogesni ir ilgaamžiškesni yra tam pritaikyti šiltnamiai. Jie užima ir mažiau vietos, bet ir šviesos pralaidumas ir augalo apsaugojimas nuo šalčio didenis.