Darbai sode ankstyvą pavasarį

 

Kokius darbus reiktų daryti ankstyvą pavasarį, kai oro temperatūra dar nėra pakankamai aukšta sėjimui ir kitiems darbams, o sniego jau nebelikę?

 

Šiauresnėse ir vėsesnėse klimato zonose, į kurias patenka ir Lietuva, kuriose sniegas žemę dengia 2 ir daugiau mėnesių, žiemos ir ankstyvo pavasario darbų sode yra nedaug. Jeigu sniegas jau nutirpo ir jau tiesiog norisi išeiti šiek tiek pasikrapštyti ir pakvėpuoti grynu oru – galima atlikti kelis parengiamuosius darbus, kurie tikrai atsipirks atėjus tikrąjam pavasariui:

  • Sugriebti senus lapus ir visokias po rudens ir žiemos likusias šiukšles;
  • Nutirpdykite nuo tvenkinio ledą (jei tokį turite) ir įleiskite daugiau deguonies ir saulės į jį. Jame ankščiau pradės želti žolės ir esančios žuvys turės daugiau maisto ir bus trąšesnis laistymui.
  • Medelių balinimas, visada geras užsiėmimas. Nesuklyskite galvodami, kad reikia balinti medelius tik atėjus pavasariui ir sušilus orui. Išties balinti reikia vos ne iš rudens.
  • Pradėkite senų pakampėse augančių žolių ravėjimą. Po žiemos jos matosi labai gerai ir jas pašalinti yra visiškai lengva. Kas kelias dienas po truputį pasikrapštydami padarysite labai didelį darbą. Atėjus tikrąjam “sezonui” negalėsite savimi atsigerėti, kaip gražu jūsų kieme ir kiek mažai darbų reikia atilikti.

 

Related Post

  • Article By :