Ar reikia pašalinti žolę prieš sukasant žemę?

 

Ar pavasarį ar rudenį reikia pašalinti žolę nuo dirvos paviršiaus, kai ruošiamės ją sukasti?

 

Tam tikromis sąlygomis žolė gali suželti, todėl vėliau bus sunku ją išrauti. Sukasant žemę, reikia pašalinti viršutinį sluoksnį maždaug 3cm. ir sukasti per kastuvo geležtės ilgį, taip žemę supurensite, prisotinsite deguonimi ir pagerinsite po šiuo sluoksniu esančios dirvos kokybę. Šiam tikslui taikoma keletas alternatyvių metodų.Galima žemę įdirbti kultivatoriumi arba pašalinti žoles kauptuku. Abu būdai turi tam tikrų privalumų, tačiau svarbiausia, kad neataugtų žolė. Taip pat ją galima naikinti cheminiais preparatais, tačiau dauguma žmonių savo žemėje nėra linkę naudoti tokių priemonių, ypač jei augina daržoves ar vaisius. (mes irgi jums nerekomenduojame to daryti, nes ten įeina baisi chemija, kuri dirvoje išlieka daugiau nei 5 metus).

Jei žolę papraščiausiai nurausite, iš viršutinio dirvos sluoksnio pašalinsite ir naudingąsias medžiagas. Tad jei pasirinksite šį variantą, žolę panaudokite kompostui, kad neprarastumėte vertingųjų medžiagų ir vėliau jos vėl grįžtų į jūsų dirvą. Šiuos darbus atlikite palaipsniui, geriau vienu metu kokybiškai sutvarkyti nedidelį žemės lipinėlį, o ne visą plotą iš karto. Mes juk kartais užsimojame per daug, ir nuo to kenčia kokybė.

Pasirinkite vietą kur pradėsite, o likusį plota apkenkite juodu plastiku arba kartono lakštais. Taip žolė nedaus šviesos ir pradės nykti. Po kelių savaičių galėsite kelis kartus sukasti ar įdirbti kultivatoriumi. Pasukutinį kartą kasdami, patręškite dirvą kompostu ar kitomis organinėmis medžiagmomis. Pasėję sėklas ar pasodinę augalus, sutvarkykite kitas sklypo vietas. Kiekvienais metais dirvą papildykite kompostu arba padenkite ją mulčiu. Jei galite, geriau tokioje vietoje metus ar du auginkite vienmečius, o ne daugiamečius augalus, taip kasmet galėsite įdirbti ir kompostu papildyti dirvą.

Related Post