Dirvožemis ir jo kokybė – Pradžiamokslis

 

Ka reikia žinoti apie dirvą ir jos kokybę, kai turi mažai žinių apie daržininkystę ir sodinkystę?

 

Pirmas žingsnis norint suprasti ir pagerinti dirvos struktūrą yra nustatyti jos pH, bei joje esančias mineralines medžiagas ir apspręsti kokia aplamai yra dirva. (molis,priemolis,juodžemis,smėlinė dirva ir t.t.). Tam galima įsigyti testavimo reikmenis arba kreiptis į profesionalus. Pradiniai reikmenys tokie kaip lakmuso juostelės ar mineralų testai yra tikrai nebrangūs ir juos galima įsigyti daugumoje sodo prekių parduotuvių. (kaip jais naudotis būna paaiškinta ant pakuotės arba galite pasiklausti konsultano arba žinoma Google)

Gera žinia yra ta, kad daugumą dirvožemių galima žymiai pagerinti, tad nereikia nusiminti, jei jūsų turima žemė yra prastos kokybės. Jei augalus sodinsite įdirbtoje dirvoje, kurioje jau buvo auginami augalai, geriausia reikalingas medžiagas įkasti. Galbūt to net nereikės daryti. Naujai įdirbamam arba nualintam, suslėgtam dirvožemiui (dėl intensyvaus naudojimo ar sunkių mašinų) gali prireikti esminio atnaujinimo. Teks jį mechanizuotai suarti ar kelis kartus sukasti. Dirva yra sodo pagrindas, svarbiausias elementas, tad rūpinkitės ja, ir ji jums atsilygins gausiu ir sveiku derliumi. Nereikės rūpintis kenkėjais, ligomis, grybeliu ir t.t.

Viena didžiausių ir dažniausių nepatyrūsių daržininkų/sodininkų daromų klaidų yra mastymas, kad augalai gali augti bet kur ir bet kokioje dirvoje, todėl dažniausiai “pirmi blynai būna susvilę”.

Related Post

  • Article By :