Dažnai girdžiu, kad visi kalba, kad geriausia trąša daržui yra arklių mėšlas. Ar tai tiesa?
Arklių mėšlas jūsų sodui yra puikus organinių medžiagų šaltinis. Svarbiausia, kad jis nebūtų šviežias, o pastovėjęs ar prasikompostavęs. Paskleiskite jį dirvos paviršiuje ir neskubėkite, jo įterpti į dirvą (nesukasinėkite). Lietus iš arklių mėšlo išplaus koncentruotą šlapimą, kuris gali pažeisti jaunus augalus. Gyvūnųm kurie ėda didelius žolės kiekius, mėšlas labai tinka dirvos kokybei gerinti, tik kartais tose vietose, kur jį paskleidėte gali būti šiek tiek daugiau problemų dėl piktžolių, nes sėklos praėjo pro gyvūno virškinamąjį traktą. Tai yra del to, kad gyvūnai ėda tiek žoles, tiek piktžoles ir taip platina augalus. Rekomenduojama pasodinus augalus gyvūlių mėšlu tręštame dirvožemyje, jo paviršių užberti mulčo sluoksniu – tai susilpnins piktžolių augimą.
Ar tręšti savo daržą gyvūlių mėšlu šiomis dienomis yra labai diskutuotinas klausimas, kuris nepanašu, kad greitu metu atguls lentynose. Sodininkai ir daržininkai šiai dienai yra susiskaldę į dvi oponuojančias puses ir abiejų pusių argumentai yra geri. Pvz: mieste turint sodą ar daržą daugiau rekomenduojama naudoti chemines trąšas ir dirvą gerinti papildoma žeme ir kitomis priemonėmis, nes tai yra daug estetiškiau ir nėra blogų kvapų. Kaimo vietovėse, kur dirbamos žemės yra daug daugiau, pigiau atseina naudoti mėšlą, nes ir prieiga prie jo yra daug lengvesnė. Na žinoma, čia nekalbame apie stabius ūkius ir didelius plotus žemės.
Patarimas yra pažiūrėti, kuris variantas jums yra priimtinesnis ir pagal kišenę. Tiek cheminės, tiek gyvulinės trąšos turi tiek pliusų tiek minusų.