Jei flioksai auga daug metų, dirva gali neturėti reikiamų mineralinių medžiagų, nes jas išeikvojo augalai. Flioksai nėra reiklūs ar priežiūros reikalaujantys augalai iki tol, kol dirvoje pradeda trūkti jiems būtinųjų medžiagų. Paprastai flioksams (šliaužiantiems taip pat) jų reikia labai daug. Dažnai jie sodinami nederlingoje dirvoje, pirmenybę teikiant kitiems alpinariumo augalams. Flioksų šaknys yra dirvos paviršiuje, tad jei viršutinis dirvos sluoksnis nėra derlingas, jie gali nugeibti.
Paprasčiausias ir dažniausiai pasiteisinantis sprendimas yra papildyti dirvą kompostu, perpuvusiu mėšlu ar lėtai išsiskiriančiomis organinėmis trąšomis, bei dėl visa ko prie senų augalų pasodinti kelis naujus. Komposto ar kitų trąšų sukasti nebūtina. Užtenka jas tiesiog pabarstyti iš viršaus. Lietus ir natūralūs procesai padės įsisavinti medžiagas.
Pirmaisiais metais pasodinus flioksus reikia juos gausiai laistyti, kad augtų šaknynas. Antrąjį sezoną jiems pražydus rekomenduojama juos nugenėti per pusę aukščio. Tai dar labiau paskatins šaknų augimą, augalai bus tankūs ir sveiki. Flioksai yra daugiamečiai augalai, todėl stiprus šaknynas yra be svarbus. O toliau jie beveik nebereikalauja jokio dėmesio. Tik kaskart pavasarį nepamiršti patręšti ar pabarstyti kompostu ir palaistyti esant labai sausiems orams.
RU