Privatumas sode

Daugeliui iš mūsų, jei norime mėgautis poilsiu sode, būtinas privatumas. Niekas nenori būti matomas, kai mėgaujasi saulės voniomis ar susikaupia ties įdomia knyga rankose.

Todėl į tai reikia atkreipti dėmesį nuo pat sodo planavimo pradžios. Vieta, kuri sode tūrėtų būti išties “uždara” pasirinkimą dažniausiai įtakoja šie faktoriai:

  1. Kaimynų langai;
  2. Kaimynų tvoros aukštis ir kiek per ją matosi (ar apželdinta, ar aklina ir t.t.);
  3. Kiemo dizainas (ar kiemas yra galinis ar priekinis);
  4.  Atstumas nuo gatvės;
  5. Kokie augalai auga sode;
  6. Ar yra medžių;
  7. Kokio tipo namas ir kur jis yra (mieste, kotedžas, vienkemis ir kitos aplinkybės).

Jei katik įsikėlėte į naują namą ar sodybą, privatumo stoka pasijunta vos ne per pirmąsias kelias dienas. Ir daugelis turbūt nesiginčys, kad savo namuose, savame kieme, privatumas yra būtinas.

Sprendimų gali būti išties daug. Viskas prikauso nuo to, kokie yra jūsų lūkesčiai ir galimybės. Privatumą galima susikurti pasistačius didelę tvorą ir gyventi, kaip pilyje arba rinktis žalesnius variantus ir apsodinti sodą medžiais, krūmais ir vijokliniais augalais, kurie per keletą metų sukurs labai šiltą ir jaukų sodą. Be to dar ir naudos tiek uogų, tiek vaisių gali būti įvales.

Jeigu turite vaikų, labai papratas sprendimas yra apsodinti tvoras vijokliniais augalais, kurie duoda naudą:

  • Vynuoges – ant tų tvorų, kurios gauna daug saulės šviesos vasarą;
  • Aktinidijas –  ant daugiau pavėsyje esančių tvorų.

Viską tik pradžiai reikia suderinti su kaimynais, bet dažniausiai šitiem augalam visi pritaria, nes nauda gali taip pat mėgautis. Šie augalai ne tik sparčiai auga, yra atsparūs Lietuviškam klimatui, bet ir duoda tikrai gausų uogų derlių, kuriuo mėgaujasi vaikai ar pasidaroma vyno. Šie augalai yra puikūs lipikai ir beveik visai nereikalauja priežiūros.

Related Post

  • Article By :