Serbentai yra savidulkiai augalai ir maždaug per pirmus trejus metus pradeda megzti vaisius ant naujai išdygusių šakelių. Jei krūmo neapgenėjote, pakirpkite senas šakas, kad išaugtų naujos atžalos. Anksti pavasarį serbentų krūmą apgenėkite beveik iki pat žemės, ant likusių šakų palikite po du tris pumpurus. Taip paskatinsite augalą žydėti. Serbentus reikia genėti kiekvienais metais nuėmus derlių ir kai kurias senas šakas nukirpti iki pat žemės. Kad augalas atsinaujintų, patartina nugenėti nuo vieno trečdalio iki pusės šakų, taip ant krūmo užderės daugiau uogų.
Tikrai verta pasistengti!
Vienas lengviausių juodųjų serbentų krūmų genėjimo būdų — nupjauti šaką su vaisiais ir patogiai atsisėdus nuskinti uogas. Kadangi uogos dera ant naujai išaugusių šakŲ, taip paskatinsite naujų šakų augimą.
Juodųjų serbentų sodinimas. Jei ketinate sodinti juoduosius serbentus, pasirinkite saulėtą vietą, iškaskite gilią duobę. Svarbu, kad ta krūmo vieta, kuri buvo ties dirvos paviršiumi, būtų 5 Cm žemiau dirvos paviršiaus — taip paskatinsite krūmą išleisti daugiau šakų. juodųjų serbentų krūmai nėra reiklūs dirvožemiui, tačiau svarbu iš dirvos išrauti daugiametes dilgėles. AUgalą gerai apkaskite, kad jis tvirtai laikytųsi žemėje, palaistykite ir padenkite gausiu mulčio sluoksniu. Nupjaukite šakas, palikite tik 5 Cm Virš dirvos paviršiaus — taip pirmaisiais metais augalas išleis tvirtas šaknis. Juodųjų serbentų krūmai mėgsta drėgmę, ypač vaisių mezgimosi laikotarpiu, tad jei orai sausi, gausiai laistykite. Saugokite uogas. Jei į beveik sunokusias kėsinasi paukščiai, krūmus apdenkite tinkleliu.