Ką reikia žinoti apie Visterijų pasirinkimą?

Dažniausiai auginamos kininės visterijos, kurios turi ilgus, dekoratyvius skėčius su alyvinės, violetinės ir baltos spalvos žiedai, tačiau nėra labai kvepiančios. Jei svarbu kvapas, rinktis reikia “gausiažiedes visterijas”. Pavasarį – pats tinkamiausias laikas sodinti šiuos vijoklinius augalus, tačiau jei nusipirksite rudenį, galite iš karto pasodinti, nes jie nemėgsta būtų atvirai.

Visterijos pirmaisiais metais mėgsta drėgmę, tad jas reikia gausiai laistyti. Šių augalų įsitvirtiniams gali šiek tiek užtrukti ir nebijokite, jei pirmus metus jos nežydi. Visterijos įsitvirtinusios “šauna” į viršų ir po to tikrai kompensuoja augimą.

Svarbu paminėti, kad jos yra labai stipriavytis vijoklinis augalas. Tai reiškia, kad besivydamos, jos labai stipriai suspaudžia atraminę konstrukciją ant kurios vijasi. Pvz: jei leisite joms vytis ant medžių – didelė tikimybė, kad jos suspaus ir pažeis medžio žievę ir taip “užsmauks” medį. Rekomenduojame statyti atskiras konstrukcijas ant kurių augs šie nuostabūs augalai. Tai dažnai būna sienos, metalinės konstrukcijos ar pavėsinės.
RU

ENG

Related Post