Kokia žemė tinkama smidrų auginimui?

 

Kokia žemė ir dirvožemis tinka auginti smidrams? Kaip auginti smidrus?

 

Prieš įsigydami smidrų daigus, rūpestingai paruoškite lysves. Smidrų ūgliai parduodami ryšunėliais po dvylika ūglių ir atrodo negyvibingi. Tačiau jie yra ramybės būklėje, jų plaušingos šaknys nusvirusios žemyn. Smidrams reikia daug saulės, labai derglingos, gerai drenuojamos dirvos, kurios pH yra ~6,5 (švelniai į rūkštinę pusę). Prieš sodinimą dirva turi būti gausiai pripildyta organinėmis medžiagomis. Jei dirva kieta, galite sumaišyti ją su nedideliu kiekiu smėlio. Tai svarbu, nes smidrai yra daugiamečiai ir, jei teisingai pasodinsite, ilgai gyvuojantys augalai. Tarp smidrų turi būti 50 cm tarpai, o tarp lysnių - 1,2m. 

Suaugę smidrai yra labai dideli! Geriausia juos sodinti ankstyvą pavasarį. Pirmiausia įdirbkite kuo gilesnius dirvožemio sluoksnius, nes smidrų šaknys gali siekti iki 1,5m gylio. Tada išakskite kastuvo geleštės gylio griovelį, kad nereiktų ūglių apkaupti. Į griovelį supilkite kelių centipetrų sluoksnį organinės medžiagos (komposto ar supuvusio mėšlo) ir sodinkite ūglius. Užpilkite juos maždaug 8cm žemių, sumaitytų su organinėmis medžiagomis ir gerai paliekite. Smidrams augant, vis užpilkite juos kokybiškomis žemėmis, kol griovelis susilygins su viršutiniu dirvos sluoksniu. 

Augalus būtinai kruopščiai ravekite ir vasaros metu, jei reikia - laistykite. Norint stabdyti piktžolių augimą, dirvos paviršių palima padengti mulčiu. Smidrai geriau augs, jei pirmais metais leisite augti ir įsitvirtinti dirvoje, o derlių muisite antrais metais. Kai pradėsite imti smidrų derlių, pjaukite tik tuos ūglius, kurie yra storesni už pieštuką. 

Related Post

  • Article By :