Kodėl mano vandens lelijos neužaugo iki vandens paviršiaus?
Jei pasodinote jas per giliai vandenyje, galėjo nepakakti energijos išaugti iki paviršiaus. Paprastai Stiebai auga tiek, kad lapai būtų Vandens paviršiuje, tad nesirūpinkite, jei lapai bus virš vandens paviršiaus. Jūs turite lelijas perkelti i labiau šešėliuotą tvenkinio pusę arba įsigyti
Kiek augalų galiu įkelti į kabantį krepšelį?
Atsakymas priklauso nuo to, kokie tai augalai, ir kas jums yra pilnas krepšelis. Taip pat svarbu krepšelio ir augalų dydis. Trys suaugusios darželinės našlaitės visiškai užpildo įprastinio dydžio krepšelį, tačiau sezono pradžioje turbūt penkios būtų atrodę gražiau. Krepšelyje augalai vienas šalia kito yra kur kas arčiau, nei būtų gėlyne. Kai perkate augalus, su savimi galite pasiimti krepšelį – taip galėsite su komponuoti tobulą derinį. Nors labai įspūdingai atrodo gėlės vienodais žiedais, galbūt norėsite suderinti augalus stambiais žiedais su smulkiažiedžiais arba svyrančiais. Taip kompozicija ilgiau atrodys graži.
Kaip terasai suformuoti šešėlį?
Galite pas sodinti medžius, pastatyti pinučius ir auginti lapus metančius vijoklinius augalus. Vieni geriausių „Vidinių kiemelių” medžių (taip vadinami, nes neturi blogų savybių) yra: pilkieji klevai, triskiaučiai klevai, sedulos, stirakai ir krausvos (lot. Lagerstroemia). Akacijos ir pupmedžiai taip pat atrodo puikiai.
Kaip sukurti Rytų stiliaus Sodą? Kokius augalus pasirinkti?
Sodo dizainą sukurti lengviau, kai pasirenkate temą. Svarbiausia Rytų stiliaus Sodo taisyklė — „mažiau yra daugiau”. Taip pat reikia labai atidžiai pasirinkti detales. Dažniausiai tokiame sode auginami visžaliai augalai ir pavasari žydintys medžiai. Sodo akcentais pasirenkami paparčiai, melsvės ir kiti, subtilių spalvų lapais, augalai. Dažnai tokiame sode rasite samanas ir bambukus. Taip pat tradiciniai Rytų stiliaus sodo augalai yra chrizantemos ir bijūnai. Tinka beveik visos gėlės, svarbu, kad jums patiktų, tačiau jų neturi būti per daug. Dažniausiai naudojami tokių sodų elementai yra šie: paslaptingi takeliai, akmeniniai laipteliai ir žibintai, paprasti suoleliai. Vanduo, pavyzdžiui, tvenkinėlis ar tylus fontanas. Dar vienas labai svarbus sodo elementas yra akmuo (kuo didesnis, tuo geriau), arba priešingai maži apvalūs akmenėliai supilami taip, kad atrodytų panašiai kaip šaltinėlis ar upelis.
Pirmą kartą įrenginėju tvenkinėlį. Gal galite rekomenduoti tinkamus augalus?
Kad tvenkinėlyje būtų pusiausvyra, jums reikia daug deguonį išskiriančių augalų ir tokių, kurie savo šešėliu uždengtų maždaug du trečdalius paviršiaus. Tam puikiai tinka atsparios vandens lelijos. Taip pat galite pasirinkti didelius, architektūrinių formų augalus, kelis plaukiojančius vandens augalus, pavyzdžiui: vandens hiacintus, kurie atrodo labai dailiai (tiesa, jie nėra atsparūs). Turite apsispręsti, ar norite, kad matytųsi daug vandens, daug vandens augalų, nes tai labai lengva padaryti. Be to, augalai apsaugo nuo dumblių pertekliaus ir užtikrina vandens švarą. Nepamirškite, kad vandens lelijoms tinka ramus vanduo, tad jei pas jus yra fontanas, jis turi būti kuo toliau nuo jo. Kai kurie sodininkai prie tvenkinėlio priderina uolienas, šalia augina spygliuočius medžius ir šliaužiančius augalus, pavyzdžiui, čiobrelius. Kiti renkasi gėles ir augina saulę mėgstančias daugiametes: viendienes, šilokus, purpurines ežiuoles, smulkias žoles ir kraujažoles. Augalus galite laisvai pasirinkti, kad tvenkinėlis derėtų prie aplinkos.
Kaip geriausia sodinti vazonuose? Kas geriausiai tinka drenažui?
Jei vazone yra skylutės nutekėjimui (jos būtinos), į vazono dugną nebūtina įberti akmenukų, jau vien dėl to, kad kartais augalams svarbus kiekvienas dirvos centimetras. Planuodami auginti augalus vazonuose ir taip suformuoti sodą, nepamirškite, kad kuo vazonas didesnis, tuo daugiau šaknų, tuo daugiau jos galės sukaupti drėgmės. Atsižvelkite į tai, kokią dirvą mėgsta augalai, nes kai kurie (ypač medžiai ir krūmai) yra ypatingai jautrūs drėgmės kiekiui ir dirvos pH. Jei planuojate šiuos augalus auginti ir kitą sezoną, pagalvokite, kaip juos apsaugosite nuo žiemos šalčių.
Noriu pasisodinti skinamų gėlių gėlyną. Nuo ko pradėti?
Puiki mintis. Savo namuose, vazose galėsite pasmerkti gražių gėlių. Auginkite ir vienmetes, ir daugiametes gėles. Galite pasodinti vienos spalvos, skirtingų atspalvių gėles arba skirtingų spalvų ir formų – taip galėsite sukurti įvairias gėlių kompozicijas. Kaip ir ruošiant kitokį gėlyną, sukaskite dirvą, iš raukite piktžoles, papildykite dirvą kompostu, durpėmis, senu gyvulių mėšlu ar lapų puviniu – taip dirva bus derlingesnė ir puresnė. Parinkite saulėtą vietą, nes daugumai žydinčių augalų reikia 6-8 Valandų saulės per dieną.