Pomidorų Sėjimas Tiesiai į Lysves

Jei pavasarį neturite laiko ir vietos, neauginkite pomidorų daigų ant palangės. Tikrai neblogų rezultatų galima sulaukti, sėjant juos tiesiai į nuolatinio augimo vietą.

Žinoma, derlius vėluos ir tikėtina, kad bus šiek tiek mažesnis (nes augalai turės mažiau laiko augti iki sezono pabaigos), bet atkris dalis pavasarinių rūpesčių. Nereikės rūpintis substratu daigams, vazonėliais, kasdien laistyti, sekti aplinkos temperatūrą, nešioti į lauką ir atgal it t.t.

PRADĖKIME NUO VEISLIŲ

Tiesiog į dirvą sėti galima tik ankstyvųjų determinantinių veislių pomidorus. Jų sėklų rasite visose sėklų parduotuvėse, tik nebijokite tiesiogiai klausti konsultanto ir bent jau pradžioje nerekomenduojame pirkti iš nepatikimų vietų. Geriausiai pasirinkti vienos ar dviejų veislių sėklas. Kiekvieną veislę sėkite atskirai, kad užaugtų vienodo aukščio augalų eilė, ir ateityje juos galėtumėte vienodai suformuoti.

LYSVIŲ PARUOŠIMAS

Pirmiausia gerai paruošiama šiltnamio arba lysvės dirva: giliai perkasama, įmaišant komposto, perpuvusio mėšlo ar durpių. Greičiau sušyla bent kiek virš bendro dirvos lygio pakeltos, paaukštintos lysvės. Todėl verta iš šonų padaryti bent vienos lentos pločio sieneles, kad vieta pomidorams taptų šiltesnė. Supurentoje lysvėje viena ar dviem eilėmis kas 50-80cm suformuojami 10cm gylio lizdai. Tai bus vietą sėkloms. Sudrėkinus žemę, kiekviename lizde pasėjamos 4-5 sėklos (išdėstomos 3-5cm tarpais ir užberiamos 1,5-2cm purios žemės sluoksneliu)

PRADEDAM SĖTI

Pomidorus galima sėti nuo balandžio pabaigos iki gegužės vidurio. Dirvoje esančioms sėkloms naktinės šalnos nepakenks. Daigai pasirodo ne taip greitai, kaip pasėjus kambaryje. Turėkite kantrybės ir sekite dirvos temperatūrą. Daigai pasirodys greičiau, jei lesves papildomai uždengsite agroplėvele ir šiltnamį laikysite uždarytą.Kiekviename lizde daigai sudygsta ne visai vienodai. Išaugus tikriesiems lapeliams, jie išretinami – paliekama po vieną stipriausią augalą. Toliau pomidorai vystosi labai greitai. Iš karto augdami tokiomis sąlygomis, jie nepatiria streso ir nenudega nuo saulės, neišgula. Stiebai vystosi tvirti, tiesūs, trumpais tarpubambiais. Nesistenkite gausiai laistyti. Tegul iš karto pagrindinės šaknys įsiskverbia giliai į žemę, ieškodamos drėgmės gilesniuose sluoksniuose. Po to sezono metu liekite retai, bet gausiai. Liaudiškai sakant, kas savaitę po laistytuvą ant kiekvieno pomidoro. Jei labai karšta, tai ir daugiau.

Augant daigams, vis po truputį užpilama puraus komposto, kol lizdai visiškai užsipildo. Užpilti stiebai išleis  papildomas pomidorų šaknis. Vėliau dar 2-3 kartus lysvės pamulčiuojamos kompostu, ar žole. Daugiau reikia tik saulės, vandens ir nuskabyti “pažastėles”.

VERTA PAMINĖTI

 • Augantys pažastiniai ūgliai iš karto nugnybiami.
 • Stenkitės suformuoti vienstiebius augalus – tuomet derliaus sulauksite ankščiau.
 • Determinantinių veislių pomidorų stiebų augimas baigiasi žiedų keke. Jei augalas bando augti tiliau, viršūnės nugnybiamos, kai augalai suformuoja ketvirtą ar penktą žiedų kekę.
 • Nuo apatinių kekių paraudę vaisiai skinami rugpjūčio viduryje (arba ankščiau, kai sunoksta).
 • Sodo žirklėmis nukerpami ne tik apatiniai lapai, bet ir nuskintų kekių šakelės, kurios trugdo augalams vėdintis ir juos prižiūrėti. Tada aukščiau esančios kekės vystosi greičiau.

RU

ENG

Related Post

 • Article By :

 • Cukinijos (Cucurbita pepo L.)

  Tai aguročių atmaina, kilusi iš Italijos. Cukinijos plačiai auginamos Vakarų Europoje, JAV ir Kanadoje. Jos ištvermingesnės nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis ir […]

 • GYVATVORIŲ PRIEŽIŪRA ŽIEMOS METU

  Žiema — tai ne tik šaltis, bet ir sniegas, atlydžiai, stiprūs vėjai ir intensyvi saulės šviesa Vasario bei kovo mėnesiais, […]

 • Kaip atsikratyti raudonųjų voratinklinių erkių?

  Šie maži kenkėjai mėgsta drėgną, šiltą aplinką. Atsikratyti galite reguliariai nuplaudami augalus. Naudokite vandenį su soda arba pilkite vandenį iš […]

 • Kaip apsaugoti Pomidorus nuo puvinio?

  Pomidorų puviniu susergama, kai pomidoro vaisiuje trūksta kalcio. Nors dirvoje gali būti pakankamas kiekis kalcio, jei dirvoje būna drėgmės svyravimų, […]