Kokie yra senovinių veislių sėklų privalumai?
Senovinių veislių sėklos yra patikrintos laiko, jos apdulkinamos kryžminiu būdu (vėjo, vabzdžių, paukščių). Senų veislių daržovės – tikri istorijos liudininkai ir netūralaus skonio sąvininkai. Taip pat jos yra genetinės įvairovės ir metų metais trukusios natūralios selekcijos pavyzdys. Jų DNR yra naudojamas, kaip atraminis pagrindas veisiant ir modifikuojant dabartines veisles. Jie yra natūralūs “čempionai”, kuriuos šiais laikais netaip lengva gauti, nes parduotuvių lentynose pardavinėjami tik modifikuoti, todėl paklausa senovinių veislių tik auga. Šiais laikais visi ieško natūralių produktų be GMO ir kitų genetinių pakeitimų.
Vienos populiariausių yra senovinių pomidorų sėklos (“iš močiutės”), nes jos pasižymi natūraliu skoniu ir išvaizda. Beabejonės ir kitos daržovės turi paklausą, tačiau toli gražu ne tokią didelę.
Žinoma, senovinių rūšių auginimas turi ir tam tikrų niuansų, nes dabartinės sėklos dėl selektyvaus veisimo yra atsparesni vieniems ar kitiems patogenams, ligoms, kenkėjams ir t.t. Senesnės veislės neretai neatsilaiko prieš dabartines ligas ir neretai neduoda laukto rezultato. Jos taip pat reikalauja papildomo dėmesio ir priežiūros, bet patyrusiems sodininkams tai nė motais. Vien galimybė užsiauginti ir paragauti tų veislių, kurias valgė savo vaikystėje ir duoti šio paveldo paragauti savo vaikams – suteikia labai didelį džiaugsmą.
Vienintėlis patarimas yra auginti tokias veisles, kurios tikrai augo jūsų regione. Nesisiųsti iš kitų šalių, nes su jomis gali ateiti ir tam tikros ligos ar jos gali susikryžminti ir rezultatas toli gražu nebus toks, kokio tikėjotės.