Apie Mėnulio įtaką žemei mūsų senoliai gerai žinojo, tad dirbdami žemės ūkio ar namų ruošos darbus, vis žvelgdavo į Mėnulio fazes (jaunatis, priešpilnis, pilnatis ir delčia). Bet žemaičiai žino ir penktąją fazę – tuštumą, kai 3 dienas danguje visai nebūna Mėnulio. Šalia Mėnulio reikšmių derino ir Zodiako ženklus. Per daugelį metų mūsų žemdirbiai sukaupė daugybę teigiamų ir neigiamų Mėnulio dienų požymių – kurios palankios žemei dirbti, sėti, sodinti, o kurios ne. Dieną prieš keičiantis mėnulio fazei, pasikeitus ir dieną po pasikeitimo nieko negalima dirbti, tai tuščios dienos. Jos tinkamos ravėti, nukarpyti sausas šakas.
Jaunatis. Jo metu visas bioaktyvumas sutelktas šaknyse. Negalima persodinti augalų, skiepyti, giliai purenti žemę, kad nebūtų pažeistos šaknys. Galima purkšti kenkėjų apniktus augalus. Pagal žemaičius, per jaunatį viskas yra jauna, gėlės gražios, daržovės neperaugusios. Per jaunatį pradeda augti grybai, skleidžiasi pumpurai, žiedai.
Priešpilnis. Šiuo metu 11-12 dienų bioaktyvumas kyla nuo šaknų į viršų, į stiebą, lapus, žiedus. Šiose augalų dalyse padidėja spaudimas, o šaknyse sumažėja, tad jos mažiau reaguoja į pažeidimus persodinant. Dabar augalams reikia daugiau vandens ir maisto medžiagų. Reikia sėti lapines daržoves – salotas, špinatus, rūgštynes ir kt. Laikas rinkti sėklas, vaistinius augalus, sodinti bulves, braškes, žemuoges, pjauti javus.
Pilnatis. Šiuo laikotarpiu didžiausią įtaką daro 3 pilnaties dienos. Bioaktyvumas yra sutelktas į šakas, lapus ir žiedus. Negalima genėti ir skiepyti vaismedžių, krūmų, nugnybti augalų viršūnių, šoninių ūglių, žiedų. Pilnatis – magiškas laikas. Tuomet būna didžiausi potvyniai, augalų syvai tempia į viršų visą augalą, atsigauna net ir labiausiai paliegę.
Delčia trunka 10 dienų. Antžeminės dalys nebe taip reaguoja į pažeidimus, o šaknyse padidėja spaudimas ir jos tampa jautrios pažeidimams. Sulėtėja gyvybiniai procesai, medžiai meta lapus. Šiuo metu reikia sėti ir sodinti tuos augalus, kurie augina žemėje savo naudingąsias dalis: sėti, pikuoti šakniavaisius, sodinti gėlų svogūnėlius, šakniagumbius, retinti pasėlius. Ypač tinka ravėti, naikinti piktžoles, purkšti augalus nuo ligų, kenkėju, laistyti, tręšti, genėti, nukarpyti braškių ūsus, rinkti derlių, skinti gėles. Po kelių delčios dienų verta nukasti daržoves, jos tada gerai laikosi; labai tinka raugti kopūstus.
Tuštuma. Negalima tręšti augalų. Labai tinka naikinti graužikus, ravėti, purkšti augalus nuo ligų, kenkėjų, namuose naikinti blakes, utėles, blusas.
Zodiako ženklai nuo senų senovės skirstomi į derlingus, sausus, drėgnus ir bevaisius. Kai Mėnulis bus Vėžio, Svarstyklių, Skorpiono, Ožiaragio ir Žuvų ženkluose, visa, ką pasėsite ar pasodinsite, ne tik gerai sudygs, augs, žydės, bet ir užaugins gerą derlių. Bevaisiai, nederlingi yra Avino, Dvynių, Liūto, Mergelės, Šaulio ir Vandenio ženklai. Jų metu galima tik ravėti ir naikinti ligas kenkėjus ir graužikus. Avino, Dvynių, Mergelės ir šaulio ženklai yra tik dalinai nederlingi. Jų metu galima sėti, sodinti tik trumpos vegetacijos augalus.