7 Atsakymai apie Vejos priežiūrą

Kaip užpildyti plikus pievelės plotus?
Sugrėbkite ir įkaskite nedaug komposto. Tada pasėkite sėklas ir, kol jos sudygs, užsėta vieta turi būti pastoviai drėgna (paprastai sėklos sudygsta per 7-10 dienų). Žolei sudygus ir nupjovus ją du tris kartus, šaknys bus visiškai įsitvirtinę, todėl galėsite išrauti piktžoles. Pievelę reguliariai laistykite ir pjaukite – ji bus graži ir tvirta. Visada po ranka turėkite sodininko kastuvėlį, kad galėtumėte iškasti pasirodžiusias piktžoles.
Nors dobilai ir ramunės pievelėje atrodo gražiai, jie gali sparčiai plėstis, tad reguliariai pjaukite, kad jie nespėtų Subrandinti sėklų.

Ką daryti su netvarkingais pievelės kraštais?
Pievelę reikia pjauti pakankamai dažnai, kad pjovimo metu būtų nupjaunamas tik vienas trečdalis aukščio. Spartaus augimo laikotarpiais reikia pjauti mažiausiai kartą per savaitę. Pjovimo kryptį reikia keisti kas vieną ar dvi „eiles”. Stenkitės tos pačios Vietos nepjauti kelis kartus, nes dar katą suspausite žolę. Tai ypač svarbu, jei paliekate kiek aukštesnę. Kai vietomis žolė tampa labai trumpa, tenka pakeisti pjovimo kryptį. Kraštų pjovimas ir tvarkymas yra paskutiniai pievelės pjovimo darbai, taip, kaip apkirpus pašalinami išsikišę plaukeliai. Šiems darbams yra skirti specialūs įrankiai — edgeriai (angl. edger) ir trimeriai (angl. trimmer), kurie pjauna Žolę virš kietų paviršių, pavyzdžiui, gatvės. Edgeriai pjauna gražiai, tačiau palieka purvą ir nupjautą žolę, kurią Teikia Surinkti. Trimerius galite panaudoti visur — išilgai kietų paviršių, siaurose vietose, šalia kitų augalų ir panašiai. Nupjovus taip pat reikia surinkti nupjautas žoles.

Ką pasirinkti — stumdomą ar Savaeigę žoliapjovę?
Bet kurio tipo žoliapjovė idealiai tiks vidutinio dydžio pievelei. Pjaunant su savaeigėmis, reikia mažiau pastangų. Jų ratus Varo Variklis, tad jums tereikia eiti iš paskos ir reguliuoti kryptį. Pjaunant su stumiamomis žoliapjovėmis, reikia šiek tiek pastangų. Tad jei jūsų pievelė didelė, galbūt norėsite investuoti ir įsigyti savaeigę. Tai – asmeninis pasirinkimas. Rinkitės tą, su kuria jums patogiau.

Mano pievelė nėra vientisa, ji auga tarsi lopais. Kaip galiu ją pagerinti?
Galbūt pievelė ilgą laiką buvo neprižiūrima. Jums pakaks reguliariai tręšti, laistyti ir pjauti ir ji vėl bus vienodai žalia. Jei norite, kad pievelė būtų kuo žalesnė ir sveikesnė, kartą per savaitę ją gausiai paliekite (kai labai karšta — du kartus), taip šaknys skverbsis gilyn. Kai jos yra giliai, pievelės nereikia dažnai laistyti ir ji taip greit neparuduoja. Jei laistote dažnai ir po mažai, šaknys lieka paviršiuje, greičiau išdžiūsta ir tada reikia dar dažniau laistyti. Taip pat svarbu reguliariai tręšti ir pjauti. Tręškite keturis kartus per metus, specialiai tam skirtomis trąšomis. Pjaukite, kai ašmenys yra 5 cm aukštyje. Jei leisite žolei užaugti aukštai, o tada pjausite — pašalinsite labai daug gyvo audinio ir nualinsite pievelę. Galiausiai, pašalinkite negyvas žoles ir atliekas, šias vietas užsėkite.

Noriu apželdinti sklypą Šliaužiančiais čiobreliais. Ką patartumėte?

Čiobreliai labai sparčiai plečiasi, tačiau jiems vis tiek reikia gerų sąlygų. Visiems augalams reikia purios, gerai drenuojamos dirvos, tad prieš sėjant, ją Verta papildyti organinėmis medžiagomis. Dar Vienas stiprus augalas, gerai augantis skurdžioje dirvoje — rozmarinas, tačiau ir jam reikalingas geras drenažas. Tiek čiobreliai, tiek rozmarinai geriausiai atrodo tada, kai yra reguliariai laistomi. Besidriekiantys žemaūgiai rozmarinai auga  todėl taip pat tinka kiemo papuošimui.

Per kiek laiko susidėvi benzininė žoliapjovė?

Galite tikėtis, kad ji gerai Veiks 7—10 metų: galite naudoti ir ilgiau, tačiau remontas kainuos daugiau, nei ji verta. Net ir labai gerai prižiūrimos žoliapjovės susidėvi. Nors už ją nemažai sumokėjote, ateis laikas, kai norėsite naujos. Jei sumokėjote labai daug, galbūt verta paremontuoti ir dar naudoti kelis metus.

Ar galima želdiniams naudoti raudonuosius dobilus?
Nors šie dobilai nėra plačiai auginami, tai labai naudingi, tačiau trumpai gyvuojantys augalai. Jie gerai auga derlingoje, beveik neutralaus pH dirvoje; kol įsitvirtina, reikia reguliariai laistyti. Kad galėtų konkuruoti su piktžolėmis, prieš sėdami sėklas keletą kartų įdirbkite dirvą. Tai paskatins piktžoles sudygti, o po kelių dienų jas išrausite. Bet atsiminkite, kad dobilai yra gerai, jei auginate pievelę, o ne veją. Yra šioks toks skirtumas 🙂 ir viena ir kita yra savitai gražu ir reikalauja specifinės priežiūros, tad pagalvokite ir nuspręskite iš anksto.

RU

ENG

Related Post

  • Article By :

  • Ką reikia žinoti apie sodo dizainą?

    Ką reikia žinoti pradedantiesiems, kurie nieko nesupranta apie sodo dizaino principus? Geriausia pradžia – bent truputi apie tai pasiskaityti, kad […]

  • Plaštakiškieji klevai (Acer palmatum)

    Plaštakiškieji klevai (lot. Acer palamtum) – labai dekoratyvūs medžiai. Pavyzdžiui “Crimson Queen” veislės klevai turi ryškius raudonus lapus. Ryški spalva […]

  • Braškių daigų laikymas žiemą

    Paprastai braškių daigai kasami prieš įveisiant braškyną. Tačiau, norint braškes sodinti įvairiu žiemos metu šiltnamiuose, reikia turėti vegetacijos pabaigoje iškastų […]

  • Žalumyninių daržovių auginimas šiltnamiuose

    Šiltnamiuose auginamų žalumyninių daržovių grupei priskiriamos kelių šeimų daržovės: vienų pagrindinė produkcija yra lapai – tai gūžinės ir lapinės salotos, […]