Nuo salotų sudygimo iki sėklos subrendimo, nelygu veislė, praeina 115-180 dienų. Lietuvos klimato sąlygomis auginama tik ankstyvųjų ir vidutinio ankstyvumo veislių sėkla.
Salotos – savidulkiai augalai, bet, auginant vieną veislę šalia kitos, gali apsidulkinti ir kryžmiškai. Be to, jų sėklas vėjas gali pernešti iš vieno ploto į kitą. Norint išvengti susikryžminimo ir mechaniško vienos veislės sėklos užteršimo kita veisle, atviroje vietoje skirtingos veislės viena nuo kitos turi būti auginamos ne arčiau kaip 300 m, apsaugotoje – 100 m.
Ankstyvųjų veislių salotos sėklai sėjamos tiesiog į dirvą anksti pavasarį arba prieš žiemą, kai dirvos paviršius įšalęs. Vagutės paruošiamos prieš dirvai užšąlant. Pasėta sėkla mulčiuojama durpėmis. Tačiau lauke salotų sėklas galima užauginti tik šiltą vasarą.
Vidutinio ankstyvumo salotų sėklos sėjamos kovo mėnesį į durpių ir pūdinio kubelius, plonasienius durpių puodelius šiltadaržiuose. Gegužės pradžioje arba viduryje, kai augalai pasiekia techninę brandą, aprobuojami ir sodinami į dirvą 60×30 cm atstumu geriau į intensyviai vėdinamus polietileninius šiltnamius.
Veislė gryninama salotų techninės brandos fazėje. Pašalinami visi nebūdingi, maži ir ligų apnikti augalai. Vėliau, kai išsivysto žiedstiebiai, veislė gryninama antrą kartą – pašalinami nebūdingos formos augalai.
Priežiūrą sudaro purenimas, piktžolių naikinimas. Prieš žydėjimą lauke auginamus sėklojus reikia nupurkšti nuo kekerinio puvinio.
Salotų graižai subręsta ne vienu metu: vieni tik pradeda žydėti, o iš kitų jau byra sėklos. Derlius imamas, kai daugumos graižų sėklos pasidaro pilkai baltos arba juodos, o sėklų plaukelių viršūnėlės prasiskverbia pro taurėlapius. Sėklojai pjaunami anksti rytą arba pavakary, kai mažiau byra sėklos. Sudėti ant brezento sėklojai rišami į nedidelius pėdelius, ir nupurtomos subrendusios sėklos. Kitos sėklos subrandinamos sėklojus sustačius į gubeles arba sudėjus ant žaiginių. Lietingu metu džiovinama gerai vėdinamose patalpose.
Sėklojai kuliami paprasta kuliamąja. Kad į sėklas mažiau patektų stiebų bei sudžiūvusių lapų, kuliant į mašiną leidžiamos tik sėklojų viršūnės. Graižai su neiškultomis sėklomis praleidžiami pro dobilų arba morkų trintuvę. Sėklos džiovinamos iki 9% drėgnumo. Jos būna daigios 2-4 metus.