Ridikėlių sėklų auginimas

Pasodams auginamų ridikėlių sėjos laikas priklauso nuo veislės. Vėlyvųjų veislių ridikėlių beicuota sėkla sėjama kovo 15-20 d., vidutinio ankstyvumo ir ankstyvųjų – kovo 25-30 d. šiltadaržiuose. Juose taip pat auginami elito ir superelito ridikėlių pasodai.

Ridikėlių pasodų priežiūra tokia pati, kaip ir maistui auginamų ridikėlių. Pasėlis aprobuojamas ridikėlių šakniavaisiams esant techninės brandos.

Pasodams atrenkami normalaus dydžio, veislei būdingos spalvos ir formos ridikėliai. Ypač vertinami stambūs, smulkiomis lapų skrotelėmis. Atrinktų ridikėlių lapai patrumpinami, ir ridikėliai tuojau sodinami. Neturint galimybių tuojau pasodinti, jie sudedami eilutėmis į dėžutes, šaknys užberiamos drėgnomis žemėmis ir iki sodinimo laikomi vėsiame sandėlyje. Taip paruošti pasodai pradeda vystytis ir iki sodinimo išleidžia daug smulkių šaknelių.

Ridikėlių sėklojams dirva parenkama po mėšlu tręštų augalų, laikantis izolizcinio atstumo. Tarp atskirų veislių ridikėlių bei ridikų sėklojų atviroje vietoje izoliacinis atstumas 2 km, apsaugotoje – 600 m. Sėklojai tręšiami tik mineralinėmis trąšomis taip, kaip ir kopūstų sėklojai.

Pasodai į dirvą sodinami ievai sužaliavus. Sodinami lygioje dirvoje 60-70×3040 cm atstumais.

Ridikėlių pirmosios reprodukcijos sėklos auginamos sėjant juos tiesiai į dirvą. Sėjama, kai tik galima įeiti į dirvą.

Į hektarą pasėjama 4,0-4,5 kg sėklų. Tarpueiliai tokie pat, kaip ir sodinant ridikėlių pasodus. Ridikėlius geriau sėti dirbamame plote. Susiformavus šakniavaisiams, jie retinami 20-30 cm atstumu. prieš retinant pasėlis aprobuojamas. Ridikėlių žydėjimo pradžioje pasėlyje nustatomas hibridų su laukiniais ridikais kiekis. Pastarųjų neužauga normalūs šakniavaisiai (būna išsišakojusi, kartais deformuota, sustorėjusi šaknis), lapų skrotelė stambi, aukščiau formuoja žiedstiebius, stiebai mažiau šakoti, žiedai violetiniai. Juos būtina išrauti, kol dar nežydi veisliniai ridikėliai.

Ridikėlių sėklojai prižiūrimi kaip ir kitų bastutinių (kryžmažiedžių) šeimos daržovių sėklojai. Kad dirvoje pasėtų ridikėlių sėklojai anksčiau subręstų, pasėlis purškiamas desikantais (kai subręsta 25-30% ankštarų). Po 7-10 dienų sėklojai nuimami – kuliami kombainu.

Ridikėlių sėklojai imami, džiovinami, kuliami ir sėklos valomos taip, kaip ridikų. Sėklų derlius 6-10 cnt/ha. Jos daigios 3-4 metus.

Related Post

 • Article By :

 • Gyvatvorių auginimas šešėlyje ir molingoje dirvoje

  Iš kokių augalų tinka pasodinti gyvatvorę molingoje, šešėlyje esančioje vietoje? Dėja, daugumai krūmų, kad gerai augtų reikia, kad juos tam […]

 • Sidabrinė šeferdija

   Shepherdia * argentea (Purch) Nutt. Angl. Nebraska currant, Buffalo-berry, Silver buffalo berry, buffalo cherry, Thorny Buffalo berry, vok. Silber-Bűffelbeere, pranc. […]

 • Kukurūzai (Zea mays saccharata Sturt.)

  Jie kilę iš Pietų ir Centrinės Amerikos. Į Europą pateko XV a. ir paplito po įvairias šalis. XVIII a. daržo […]

 • VAISGINOS (Ajuga) INFO

  Vaisginos dažnai auginamos kiemo apželdinimui ir papildomam sodo tonui suformuoti. Jos yra priskiriamos stiprių augalų grupei, nes gali išstumti kitus […]