Pagal dangą šiltnamiai skirstomi į stiklu ir sintetine plėvele dengtus šiltnamius ir polikarbonatinius. Tam tikslui naudojamas 4 mm storio stiklas ir skirtingų optinių bei mechaninių savybių polimerinė plėvelė ar įvairiausio storio polikarbonato plokštės.
Nestabilizuota polietileninė plėvelė skaidri, elastinga, atspari rūgštims, nepraleidžia vandens ir garų, tačiau gerai praleidžia anglies dioksidą. Ji praleidžia 60-65% tiesioginių saulės spindulių. Trūkumas tas, kad ši plėvelė naktį silpnai saugo augalus nuo žemos temperatūros ir yra nepatvari – eksploatacijos trukmė 3-5 mėn.
Stabilizuota polietileninė plėvelė yra patvaresnė. Jos eksploatacijos laikas 2 kartus ilgesnis negu nestabilizuotos.
Stabilizuota armuota polietileninė plėvelė labai gerai atlaiko smarkų vėją ir storą sniego sluoksnį.
Antstatinė hidrofilinė polietileninė plėvelė ilgai būna skaidri (neužterštu paviršiumi), todėl geriau praleidžia saulės spindulius, antroje jos pusėje nesirenka kondensatas (lašams krintant ant augalų, plinta ligos).
Šilumą sulaikanti polietileninė plėvelė nepraleidžia infraraudonųjų spindulių, todėl naktį temperatūra šiltnamyje būna 3-4°C aukštesnė negu po kitokia plėvele.
Polivinilchloridinė plėvelė yra elastingesnė ir patvaresnė už kitas plėveles. Gerai palaiko temperatūrą šiltnamyje ir naktį.
Yra ir daugiau įvairių polimerinių plėvelių, tačiau jos masiškai negaminamos ir nepaplitusios.
Pievagrybių šiltnamiai arba jų kompleksai yra 0,5, 1,0, 2,0 ha ploto ir atitinkamai 12, 24 ir 48 kamerų. 18 m ilgio ir 3,8 m aukščio kamerose įrengiami 1,5 m pločio penkiaaukščiai stelažai 0,4 m vienas virš kito, paliekant tarp jų 1,05 m pločio takus.
Prie šiltnamio yra pagalbinės patalpos terpei ruošti, pastogės šiaudams, paukščių mėšlui laikyti ir kt.