Braškių laistymas

bBraškės –jautriausi sausrai sodo augalai. Normaliam braškių derliui gauti permetus turėtų būti 680-725 mm kritulių. Drėgmė papildoma braškes laistant, o drėgmė taupoma mulčiuojant ar purenant žemę.

Uogų augimo ir nokimo metu dažnai trūksta drėgmės, nors turėtų būti 80%, o iki žydėjimo ir po derliaus nuėmimo – 70 % lauko drėgmės imlumo. Pagal dirvos drėgmę ir augalų poreikį vidutiniškai sausais metais laistoma 1-2 kartus prieš žydėjimą, 2-3 kartus augant uogoms ir 1-2 kartus nuėmus derlių.

Vienkartinė liejimo norma — 20-30 mm vandens (200-300 m3/ha). Dažniausiai braškės yra laistomos purkštukais. Žydinčios, auginančios ir nokinančios uogas braškės laistomos drėgnu paros metu (vakare arba naktį), kad dieną augalai galėtų apdžiūti ir neplistų kekerinis puvinys. Po kiekvieno laistymo dirva supurenama.

Naujausias ir pažangiausias yra lašelinis laistymo būdas. Šis būdas tinka ir banguotame reljefe, ir įvairios granuliometrinės sudėties dirvose. Naudojami įvairaus tipo plastmasiniai vamzdžiai, kuriuose įmontuojamos lašinės. Per jas vanduo lėtai laša (ne daugiau kaip lašas per sekundę) ir drėkina žemę, augalai lieka sausi. Laistoma dažniau ir mažesnėmis normomis. Ypač verta lašelinį laistymą įrengti lysvėse po juodos plėvelės mulčiu. Drėkinant lašeliniu būdu, sutaupomas vanduo, reikia mažiau energijos, neplinta kekerinis puvinys, tačiau šis būdas yra brangesnis. Lašelinį laistymą galima pritaikyti tręšti ištirpintomis vandenyje trąšomis.

Related Post

  • Article By :