Braškynui įveisti daigai imami tik iš sveikų, grynaveisliais elitiniais arba pirmosios reprodukcijos daigais įveistų braškynų. Daigai turi būti sveiki, neapsikrėtę erkutėmis, nematodais, nesergantys vytuliais, sveika šerdele bei vešliomis šaknimis. Daigai versliniams braškynams veisti turi atitikti privalomuosius reikalavimus.
Svarbu ir daigo skersmuo. Kuo storesnis daigas, tuo jis daugiau sukaupęs maisto medžiagų. Įvairių veislių braškių daigai yra nevienodo storio, bet turėtų būti ne plonesni kaip 5-7 mm, o geriausiai – apie 10 mm skersmens. Šiltnamiuose ir vėlyvam rudens derliui lauke sodinami stambūs, 10-15 mm skersmens (A grupės), 16-22 mm skersmens (A” grupės) ir specialiai išauginti labai stori šakoti daigai.
Daigai kasami ir sodinami drėgnu, lietingu oru. Sausą, vėjuotą ir ypač saulėtą dieną būtina juos sudrėkinti ir saugoti nuo saulės spindulių. Kitaip jaunos daigų šaknelės greitai sudžiūsta, daigai sunkiau prigyja arba visai sunyksta.
Svarbu, kad iki pasodinimo iškastų daigų šaknys būtų drėgnos. Prieš sodinant apvytę daigai pusdieniui pamerkiami į vandenį, kad atsigautų. Šaknis patartina pamirkyti karvių mėšlo ir molio tyrėje, o esant sausrai, nupjauti dalį arba net ir visus lapus.
[the_ad id=”2062″]