Rozmarinas: Auginimas ir Priežiūra

Rozmarinai – dekoratyvūs ir tikrai nereiklūs prieskoniniai augalai. Jie naudingi laukiniams gyvūnams, paukščiams, papuošia tiek sodą, tiek namus, tinka begalei patiekalų ir turi daug gydomųjų savybių.rozmarinu auginimas

Priklausomai nuo to, kokią veislę pasirenkama, jie užauga nuo 0,6 iki 1,8 metrų aukščio, esant tinkamoms sąlygoms (ne Lietuvoje). Be to jie tinka auginti vazonuose, tiek namuose, tiek lauke. Šie augalai yra kilę iš viduržemio regiono, todėl puikiai kenčia stiprią saulę, skurdžią dirvą ir vandens trūkumą. Bet būtinas puikus dirvos drenažas, kad vanduo nubėgtų ir neužsistovėtų.

Kai rozmarinai auga, pavasarį ir vasaros pabaigoje, galima juos apgenėti, taip krūmai bus tankesni, bei užmegs daug žiedų. Tiesa, skindami rozmarinų lapelius patiekalams gardinti, jūs juos genite reguliariai.

Augdami sode ar darže rozmarinai skleidžia aktyviąsias ir kvapiąsias medžiagas, kurios atbaido kenkėjus ir kraujasiurbius vabzdžius.

Auginant rozmarinus namuose, dėl puošmenos ir virtuvės reikmėms – rekomenduojama juos laikyti pakankamai sausame kambaryje, kur jie gautų daugiau saulės šaltais mėnesiais. Virtuvėje, dėl dažnai esančios didesnės drėgmės šie augalai ne taip greitai auga. Jie mėgsta retai, bet gausiai būti palaistyti ir “nuvarvinti”, kad nebūtų stovinčio vandens. Geriau palaistyti rečiau, negu per dažnai. Jie nereikalauja daug dėmesio ar priežiūros. Tik reikia būti atsargiem ir per daug nepažeisti šakelių, kai renkame lapelius (prieskoniams naudojami tik lapeliai). Be to rekomenduojama juos pirkti ne iš didžiųjų prekybos vietų, nes ten pardavinėjamos rūšys pasižymi mažu kvapu ir gerosiomis savybėmis ir yra išveistos tik dėl prekinės išvaizdos ir atsparumo transportavimui. Rozmarinus nėra sudėtinga užsiauginti iš sėklų (nors iš pirmo karto gali ir nepavykti), bet jei vadovausitės rekomendacijomis ant pakelio – tikrai sulauksite rezultato.


Related Post