Tinkamas oras yra būtinas augalams. Jis būtinas augalui augti. Kai trūksta oro dirvoje, augalas blogai auga, nes jo šaknys nesivysto, ir neįsiurbia pakankamai maisto medžiagų.
Todėl labai svarbu, kad dirva visada būtų puri ir į ją galėtų patekti oro. Daugelio daržovių priauga daug žaliosios masės, taigi jų šaknys turi intensyviai siurbti maisto medžiagas. Štai kodėl daržovėms reikia dirvą purenti dažniau negu kitiems augalams, taip pat ardyti susidariusią po lietaus dirvos plutą.
Oro reikia ir augalo mitybai. Žaliuoju paviršiumi pasisavindamas iš oro anglies dioksidą, jis šviesoje kuria organinę medžiagą. Anglies dioksido ore yra labai mažai (0,03%), o augalai jo daug eikvoja. Anglies dioksido daugiausia pagamina dirvos mikroorganizmai. Kuo daugiau dirvoje organinių medžiagų, tuo daugiau išsiskiria iš jos anglies dioksido. Kur organinių medžiagų maža, per parą išsiskiria 2 kg/ha anglies dioksido, humusingoje dirvoje – 8-12 kartų daugiau.
Šiltadaržiuose augančios daržovės per parą sunaudoja iki 500-550 kg/ha anglies dioksido.
Dieną, kai organinės medžiagos intensyviai kuriamos, anglies dioksido ore sumažėja. Nors augalai, ypač daržovės, turi didelį žaliąjį paviršių ir geba iš atmosferos oro anglies dioksidą pasisavinti, vis dėlto asimiliacija vyktų intensyviau ir augalai gausiau derėtų, jei ore anglies dioksido būtų daugiau, kai kitų veiksnių pakanka. Todėl šiltnamiuose anglies dioksido dirbtinai gausinama.